Areszt za szereg przestępstw

Policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego zatrzymali 33 - letniego mężczyznę, który włamał się do domu mieszkalnego zabrał pieniądze oraz kluczyki od pojazdu po czym ukradł opla stojącego przed posesją.

Decyzją sądu chojniczanin trafił do tymczasowego aresztu.   |  fot. KPP

6 czerwca br, rano oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał zgłoszenie, że w jednym z domów w Chojnicach doszło do włamania. Po otrzymaniu takiego zgłoszenia, została pod wskazany adres wysłana grupa dochodzeniowo - śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, która pracowała na miejscu zdarzenia.

Funkcjonariusze w rozmowie z pokrzywdzonymi ustalili, że do domu sprawca wszedł w nocy przez okno piwniczne i z mieszkania ukradł pieniądze oraz kluczyki od samochodu po czym odjechał osobowym autem, który właściciele mieli zaparkowany przy posesji. Policjanci z wydziału kryminalnego niezwłocznie przystąpili do pracy, aby jak najszybciej ustalić sprawcę, bądź sprawców tego przestępstwa. Szeroko zakrojone działania operacyjne szybko pozwoliły wytypować mężczyznę, który mógł mieć związek z tym włamaniem.

Dzięki dobremu rozpoznaniu policjanci ustalili, że mężczyzna ten może przebywać na terenie sąsiedniej gminy. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Podczas patrolu kryminalni zauważyli poszukiwany pojazd, który był zaparkowany na terenie jednej z posesji w gminie Brusy, a przy nim mężczyznę, którego kryminalni wytypowali jako podejrzewanego w tej sprawie. 33 - latek był zaskoczony w chwili zatrzymania i nie stawiał oporu.

Został przewieziony do chojnickiej komendy i osadzony w policyjnej celi, a odzyskane auto trafiło na policyjny parking. W najbliższych dniach zostanie ono zwrócone pokrzywdzonym. W toku dalszych czynności policjanci udowodnili zatrzymanemu, że dopuścił się on także innych przestępstw na terenie Chojnic, m.in. włamań, kradzieży elektronarzędzi, rowerów, motoroweru, a także dokonał zaboru mercedesa, aby jak się okazało pojeździć nim po mieście.

Wczoraj policjanci doprowadzili mężczyznę do chojnickiej prokuratury, gdzie usłyszał 6 zarzutów. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 33 - latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Z uwagi na fakt, że dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy, grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności.

KPP

Zapisz