Areszt dla sprawcy kradzieży zuchwałej, usłyszał kolejne zarzuty

Chojniccy kryminalni zatrzymali 22-latka, który dopuścił się zuchwałej kradzieży. Sprawca wykorzystał do popełnienia przestępstwa skradziony chwilę wcześniej rower, na którym podjechał od tyłu do 64-letniej kobiety i wyrwał jej trzymaną torebkę.

22-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, gdyż dopuścił się tych przestępstw w tzw recydywie.   |  fot. KPP

Ostatniego dnia marca do chojnickich policjantów zgłosiła się mieszkanka Chojnic, która poinformowała ich , że na jednej z ulic miasta chwilę wcześniej została okradziona przez młodego mężczyznę. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że kiedy szła chodnikiem w pewnym momencie szybko od tyłu podjechał mężczyzna na rowerze, który wyrwał jej torebkę z ręki, w której miała pieniądze i dokumenty. Pokrzywdzona poniosła straty na ponad tysiąc złotych.

Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą i przystąpili do ustalania wszystkich szczegółów, które mogłyby pomóc w ustaleniu sprawcy tego przestępstwa. W toku czynności policjanci rozpytywali świadków, zabezpieczyli monitoringi, które były przez nich dokładnie analizowane. W trakcie pracy nad tą sprawą okazało się także, że prawdopodobnie ten sam mężczyzna który wyrwał kobiecie torebkę, chwilę wcześniej ukradł w innej części miasta rower, który wykorzystał do popełnienia tego przestępstwa.

Praca policjantów doprowadziła do ustalenia podejrzanego, którego kryminalni zatrzymali w sobotę przed południem w centrum miasta. Mundurowi odzyskali również rower wartości 1500 zł, który posłużył do przestępstwa. 22-latek trafił do policyjnego aresztu. Stróże prawa ustalili również, że zatrzymany mężczyzna ma jeszcze związek z dwoma innymi przestępstwami, których dopuścił się po wyjściu z więzienia. Tym razem dotyczyło to uszkodzenia drzwi wejściowych do budynku, które to szkody właściciel wycenił na kwotę 2,5 tys. złotych oraz kierowania gróźb karalnych wobec tego właściciela.

W minioną sobotę zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chojnicach, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży zuchwałej na tzw ”wyrwę”, kradzieży roweru, uszkodzenia drzwi oraz kierowania gróźb karalnych. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału, śledczy wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 22-latka tymczasowego aresztu, do którego sąd się przychylił. Z uwagi na fakt, że podejrzany dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy, grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP