Anmed wraca do gry

Firma, której oferta na instalację podgrzewanej murawy na stadionie Chojniczanki została odrzucona przez ratusz, ze względu na błędy formalne, 14 dni temu złożyła odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej.

Termin wykonania zadania na miejskim stadionie to 15 kwietnia.   |  fot. Ilustracyjne

Komisja uznała, że błąd przedsiębiorstwa można było poprawić.  - Odwołanie złożyła firma Anmed Sp. z o.o z Dzierżysławia, która została przez nas odrzucona z postępowania ze względu na błędy na formularzu oferty, których nie dało się poprawić, i które nie stanowiły ani oczywistego błędu pisarskiego, ani omyłki oczywistej arytmetycznej. Chodzi konkretnie o błędne zabezpieczenie należytego wykonania umowy.

- My zmieniliśmy w trakcie postępowania z 5 na 2 proc. i taka wartość powinna znaleźć się na formularzu oferty i od takiej wartości od ceny brutto danego wykonawcy powinno być to zabezpieczenie wyliczone. Natomiast wpisane było 5 proc. i wyliczone było 5 proc. - wyjaśniała dwa tygodnie temu Agnieszka Buchwald, specjalista od zamówień publicznych chojnickiego magistratu.  Przedsiębiorstwo, które zaoferowało najniższą kwotę (ok. 5 mln 750 tys zł.) na instalację podgrzewanej murawy na stadionie Chojniczanki nie zgodziło się z taką oceną oferty.

W ostatnim możliwym terminie (20.01.) zakwestionowało ją do KIO. Dzisiaj (4.02.) sprawa została rozstrzygnięta. - Krajowa Izba Odwoławcza wydała werdykt, według którego nasz urząd zmuszony jest przywrócić do oceny odrzuconą ofertę firmy Anmed. Uznaliśmy, że firma licząc zabezpieczenie na 5 proc. a nie na 2 proc., jak było to w specyfikacji, popełniła błąd. Komisja odwoławcza uznała, że to jest błąd, który można poprawić - informuje Arseniusz Finster. - Zwrócimy się do firmy Anmed o uzupełnienie dokumentacji i będziemy tę ofertę brali pod uwagę całościowo, bez braków - dodaje burmistrz.

Na poprawki w dokumentacji i przesłanie jej do Urzędu Miasta w Chojnicach przedsiębiorstwo ma pięć dni. Opóźnienia w rozpoczęciu prac na stadionie wyniosą więc przynajmniej 20 dni. Termin wykonania zadania na miejskim stadionie to 15 kwietnia. Drugą najniższą ofertę, bez błędów formalnych, złożyło konsorcjum firm Eko Invest, Termowent i Marbruk. Ich oferta opiewała na około 6 mln 079 tys. zł.

Anna Zajkowska

 1. 9 lutego 2020  19:48   Powiedziałem już dawno ...   Wesoły Romek

  Powiedziałem już dawno ...dawno temu - w Chojnicach I ligi nie będzie ale za to będzie III liga (tam jest miejsce tego klubiku z Mickiewicza !) Chojniczance grozi degradacja do III ligi za nie spełnienie wymogów (zbyt wiele razy już to przekładali a w Centrali nie ma że boli !)

  2
  0
 2. 5 lutego 2020  10:04   super specjaliści   sK

  Szanowny Panie Burmistrzu Finster - już kilka razy pisałem że masz Pan w ratuszu "super specjalistów zamówień publicznych" ( sam pracowałem jako specjalista zamówień " tylko" 14 lat ). No i jednocześnie spełni się moja przepowiednia : podgrzewanej płyty w terminie nie będzie i Chojniczanki w I lidze też nie będzie. Brawo duet Panowie Finster i Klauzo!

  8
  5
 3. 4 lutego 2020  23:56   Dobra - spoko i tak już po ... (1)   anonim

  Dobra - spoko i tak już po transferach widać, że MKS odpuszcza I ligę. Brawo Panie Kalzo zatrudnienie Francowniaka było gwoździem do trumny

  10
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 6 lutego 2020  19:54   Panie Chrzanowski nie pisz ...   Leon

   Panie Chrzanowski nie pisz Pan komentarzy anonimowych tylko skup się na robocie w Bytowie to po tobie zarząd musi teraz sprzątać

   4
   0
 4. 4 lutego 2020  21:24   Kto zapłaci za rozprawę w ...   chojniczanin

  Kto zapłaci za rozprawę w krajowej Izbie Odwoławczej ?

  16
  3
 5. 4 lutego 2020  19:49   I klops hahaha   anonim

  I klops hahaha

  18
  1
 6. 4 lutego 2020  17:07   I skończy się tak że mecze ... (2)   Jakub

  I skończy się tak że mecze domowe będziemy grali w Bytowie. Brawo Burmistrz i urzędnicy!

  28
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 7. 4 lutego 2020  15:04   Skoro są tansi , to tylko ...   Gość

  Skoro są tansi , to tylko się cieszyć. Szkoda tylko, że Anmed musiał się odwołać , skoro były to błędy do poprawienia na miejscu. Znając życie, żadna z firm nie jest w stanie wykonać prac w terminie.

  31
  4
 8. 4 lutego 2020  14:44   Brawo ratusz! Na szczęście ... (2)   anonim

  Brawo ratusz! Na szczęście są inne "inwestycje" to tam sobie marbruk odbije

  42
  4
  Pokaż/ukryj odpowiedzi