Alkohol? Nie! Dziękuję! Kieruję – nie piję!

8 i 9 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. TOW „Gryf Pomorski” w Chojnicach , Straż Miejska przeprowadziła zajęcia z młodzieżą klas III Technikum na temat „Alkohol?… Nie! Dziękuję! Kieruję – nie piję!”.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. TOW „Gryf Pomorski” w Chojnicach , Straż Miejska przeprowadziła zajęcia z młodzieżą.   |  fot. nad.

Spotkania odbyły się w związku ze zbliżającymi się feriami. W trakcie zajęć młodzież za pomocą alkogogli mogła przekonać się, jak zmienia się świat osoby nietrzeźwej. Te specyficzne „okulary” posłużyły do demonstracji upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu.

Za pomocą alkogogli uczniowie mogli doświadczyć tych negatywnych doznań. Ponadto temat został dokładnie omówiony przez funkcjonariuszy straży miejskiej, którzy odwoływali się do wielu przykładów. Dodatkowo prezentowany był film w którym, przedstawiono wpływ spożywania alkoholu na zdolność prowadzenia samochodu.

Nad. ZSP nr 1

Zapisz

  1. 9 stycznia 2019  18:43   Uważam że powinno się ...   anonim

    Uważam że powinno się puszczać filmy dokumentalne ze zdarzeń w których czynnikiem był alkohol (można takie znalezc w internecie), drastyczny przekaz pozostaje w pamięci i daje do myślenia niż specyficzne "okulary" gdzie zapewne dużo śmiechów było.

    3
    1
    Odpowiedz