Agra lepsza od Unii (galeria zdjęć)

W meczu na szczycie B - klasy druga w tabeli Agra Nowe Ostrowite pokonała trzecią Unię Presto Stal Klawkowo 4:3. Padło sporo goli a emocji nie zabrakło.

Agra wygrała mecz na szczycie z Unią 4:3.   |  fot. (olo)

AGRA – UNIA KLAWKOWO 4:3 (2:1)

Bramki: 1:0 Patryk Pruski (7), 1:1 Dawid Malinowski (17), 2:1 Łukasz Kalinowski (31), 3:1 Michał Korczyc (53), 3:2 Dawid Malinowski (66), 4:2 Kacper Sreberski (71), 4:3 Dawid Wiligała (90).

Agra: Michał Różek - Marek Kostkowski, Damian Trzebiński (83. Paweł Flis), Mariusz Jączyński, Łukasz Kalinowski, Michał Korczyc (77. Marcin Czarnowski), Patryk Kuśmierek, Patryk Pruski (88. Tomasz Knitter),  Łukasz Rybacki, Kacper Sreberski (75. Przemysław Leszczyński), Mateusz Trzebiński (86. Michał Łęgowski)

Unia: Wiktor Schachta - Tomasz Gierszewski, Michał Draszanowski (78. Paweł Tobolewski), Dawid Graf, Mateusz Ignakowski, Paweł Jagoda, Mateusz Kozłowski (87. Sebastian Singer), Dawid Malinowski (85. Bartosz Hamernik), Marcin Pestka, Dawid Wiligała, Michał Wyszomierski.

W meczu na szczycie B-klasy emocje były do samego końca. Mecz dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie w 7. min. po strzale Patryka Pruskiego. Dziesięć minut później wyrównał Dawid Malinowski. Gospodarze wyszli ponownie na prowadzenie w 31. min. Rzut karny wykorzystał Łukasz Kalinowski. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Groźniejsze sytuację stwarzali gospodarze i w 53. min. wynik podwyższył Michał Korczyc.

Unia nie dawała jednak za wygraną i strzelała bramki kontaktowe. Na 3:2 w 66. min. strzelił Dawid Malinowski, ale po chwili Agra znów prowadziła dwiema bramkami – po trafieniu Kacpra Sreberskiego. W ostatniej minucie ponownie do siatki trafili przyjezdni – za sprawą Dawida Wiligały. Na wyrównanie zabrakło jednak czasu i mecz wygrała Agra 4:3.

W innych meczach drużyn z gminy Chojnice: Nowi Nowa Cerkiew – Olimpia Czersk 4:1, Meteor Silno – Piast II Człuchów 5:1. W A-klasie chojnicki Kolejarz wygrał na wyjeździe z KS Skorzewo 3:2 – bramki strzelili Tobiasz Sawa dwie oraz Kuba Jędrzejewski. Jantar Pawłowo zremisował na wyjeździe z Koroną Rywałd 2:2.