Agnieszka Pomaska: Tak, chcemy pozostać w Unii Europejskiej

Na zaproszenie Bożeny Stępień przebywała dziś (22.10,) w Chojnicach posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska. Fakt zorganizowania konferencji akurat w CE-W którego siedziba została wyremontowana z udziałem środków unijnych, nie był przypadkowy.

Dziś Agnieszka Pomaska, posłanka Platformy Obywatelskiej kandydatka na przewodniczącą PO na Pomorzu gościła w Chojnicach.   |  fot. screen video

Jedna z kandydatek w jutrzejszych wyborach na szefa pomorskiej PO promowała dalszą obecność Polski w Unii Europejskiej. Agnieszka Pomaska swoje wystąpienie rozpoczęła od podania kilku przykładów inwestycji z powiatu chojnickiego, w których wykorzystano dotacje unijne. Wspomniała o porcie jachtowym w Charzykowach, gdzie często bywała w dzieciństwie; o modernizacji i rozbudowie w bruskim „Fungopolu”, gdzie dziś w drodze do Chojnic zatrzymała się.

Skomentowała także dziś ujawniony fakt spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z liderką prawicy we Francji Marine Le Pen: - Jest ona jedną z osób, które chcą zniszczyć Unię Europejską, a premier chciał ukryć ten fakt”. Zachęcała obecnych w CE-W działaczy i sympatyków PO do prounijnej aktywności.

Podczas konferencji głos zabrała także Daria Kwiatkowska, która przedstawiła akcję zbiórki pieniężnej na lek na SMA dla chojniczanina Aleksa. Posłanka zobowiązała się do złożenia interpelacji ws. refundacji tego leku przez NFZ. Natomiast Jan Koperski poinformował o udziale grantu z Unii Europejskiej, który pomógł w powstaniu świetlicy osiedlowej przy ul. Dworcowej.

Były także pytania od dziennikarzy, w tym i z TVN24. Pytano, czy PO ma koncepcję jak przejąć władzę w Polsce; czy „tzw. totalna opozycja będzie szukała partnerów wśród innych partii”; proszono o komentarz ws. wystąpienia premiera RP w Parlamencie Europejskim; dociekano, czy to nie były przedbiegi w wyprowadzeniu Polski z UE; nie zabrakło pytania o pomysł na pomoc dla uchodźców na granicy polsko – białoruskiej.

(je)