Adam Nocoń trenerem Chojniczanki

Zarząd Klubu MKS Chojniczanka 1930 S.A. informuje, że nowym trenerem pierwszego zespołu został Adam Nocoń.Nowy szkoleniowiec „Chluby Grodu Tura” ostatnio pracował w Olimpii Elbląg.

Trenerze, witamy w Chojniczance i życzymy powodzenia!   |  fot. PressFocus

W pierwszym sezonie pracy w Elblągu uchronił drużynę przed spadkiem do III ligi. Nocoń przejął Olimpię po 11. kolejce gdy drużyna z 6 punktami na koncie zajmowała ostatnie miejsce w tabeli. Od tego momentu ekipa z Elbląga zdobyła 34 punkty i zakończyła ligę na bezpiecznym 13 miejscu. W drugim sezonie Olimpia cały czas była w grze o I ligę.

W momencie gdy Adam Nocoń żegnał się z „Olimpijczykami” drużyna zajmowała 5 miejsce w tabeli. Olimpię Elbląg prowadził łącznie w 51 meczach notując średnią 1,59 pkt na mecz. Adam Nocoń wcześniej prowadził m.in. Podbeskidzie Bielsko-Biała na poziomie 1 Ligi, Stal Bielsko-Biała, Ruch Zdzieszowice, Nadwiślana Góra czy GKS Tychy. Prezentacja nowego trenera nastąpi w przyszłym tygodniu po powrocie Chojniczanki do treningów.

Janusz Surdykowski na dłużej w Chojniczance

Janusz Surdykowski przedłużył kontrakt z Chojniczanką. 34-letni napastnik parafował umowę do 30 czerwca 2021 roku. Surdykowski przez dwa sezony gry w Chojniczance rozegrał 43 mecze w których zdobył 9 bramek. Janusz Surdykowski reprezentuje barwy Chojniczanki od lipca 2018 roku. Wcześniej grał m.in w Bytovii Bytów, Arce Gdynia, Górniku Łęczna, Podbeskidziu Bielsko-Biała, Amice Wronki czy Polonii Warszawa. Surdykowski to jeden z najskuteczniejszych zawodników zaplecza Ekstraklasy w XXI wieku. W 238 meczach zdobył 72 gole.

–Zdaje sobie sprawę, że przedłużenie kontraktu z Januszem jest dla niektórych zaskoczeniem. Zdecydowaliśmy się na taki krok gdyż uważamy Janka za bardzo wartościową postać drużyny. Dobrze przygotowany pod względem fizycznym Janusz pokazał się wiosną z dobrej strony, zdobył kilka ważnych bramek i liczymy, że w nowym sezonie będzie się prezentował równie korzystnie – mówi dyrektor sportowy, Dawid Frąckowiak.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA