71 mandatów karnych, wnioski do sądu i pouczenia

Od 14 do 18 sierpnia chojniccy policjanci prowadzili działania o nazwie "sierpniowy weekend". Nad bezpieczeństwem osób mieszkających i wypoczywających w powiecie czuwało w sumie 180 funkcjonariuszy z Referatu Ruchu Drogowego i wydziału prewencji

Zakończyły się działania "Sierpniowy Weekend". Policjanci dbali o bezpieczeństwo wybierających się na wypoczynek. Mundurowi sprawdzali m.in., czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.   |  fot. KPP

Porównując tegoroczny długi sierpniowy weekend z rokiem poprzednim można zdecydowanie powiedzieć, że był spokojniejszy i bezpieczniejszy na naszym terenie pod względem zdarzeń drogowych. Pomimo, że trwał on 5 dni, zarówno wypadków, jak i osób w nich poszkodowanych było mniej niż w roku ubiegłym.

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenia o 17 niegroźnych kolizjach oraz pracowali na miejscu jednego wypadku drogowego do którego doszło przy ul. Kościerskiej na przejściu dla pieszych. W wyniku tego zdarzenia 66 - letnia mieszkanka Chojnic z urazem ręki została przewieziona do szpitala, a kierowcy zostało zarzynane prawo jazdy. Podczas tych działań pn. „Sierpniowy weekend” policjanci zatrzymali także prawo jazdy kierowcy auta, który po użyciu alkoholu spowodował kolizję  z BMW na jednej z ulic Czerska.

Ponadto funkcjonariusze czuwając nad bezpieczeństwem mieszkańców i podróżujących przez nasz powiat skontrolowali blisko 200 pojazdów i przebadali około 150 kierowców na zawartość alkoholu. Mundurowi nałożyli 71 mandatów karnych, skierowali 2 wnioski do sądu oraz zastosowali 64 pouczenia. Policja apeluje o ostrożną i rozważną jazdę, szczególnie w okresie wakacyjnym, gdzie ruch jest o wiele większy niż podczas innych miesięcy w roku.

Jak pokazują analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych, zadbajmy zatem wspólnie o bezpieczeństwo nasze, naszych najbliższych oraz innych uczestników ruchu.

KPP