63 tys. zł dla poszkodowanych na koncie w banku

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster podziękował prezesce Banku Spółdzielczego w Chojnicach Edycie Danielewskiej za aktywność banku w zbiórce pieniędzy dla poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy.

Edyta Danielewska przekazała dziś szczegóły dotyczące kończącej się zbiórki w Banku Spółdzielczym.   |  fot. (olo)

- Dziękuję pani prezes za aktywność, abyśmy zebrali na miejskim koncie jak najwięcej środków dla osób poszkodowanych przez nawałnicę – powiedział dziś burmistrz Arseniusz Finster.  Na koncie, które miasto założyło w Banku Spółdzielczym uzbierało się 63 tys. zł. Aż 59 tys. zł to środki, które wpłaciły różne Banki Spółdzielcze po apelu Edyty Danielewskiej i pracowników BS w Chojnicach.

- Działamy zgodnie z naszą misją i strategią, czyli oprócz usług jest to również działalność charytatywna, bo tu pracujemy, mieszkamy i funkcjonujemy. W pierwszych dniach po nawałnicy, kiedy urząd otworzył konto w naszym banku celem wpłat dla osób poszkodowanych w nawałnicy, solidaryzując się z poszkodowanymi, zwróciliśmy się do innych banków w ramach grupy z apelem o wsparcie i wpłaty.

- Nasz apel spotkał się z pozytywnym oddźwiękiem Banków Spółdzielczych. Wpłat dokonały 53 banki na sumę 59,3 tys.zł. Łącznie z wpłatami mieszkańców na koncie uzbierała się suma 63 tys. zł. Mam sygnały, że w najbliższych dniach coś może jeszcze wpłynąć – mówi Edyta Danielewska, prezeska BS w Chojnicach.

Jako że intencją darczyńców było wsparcie osób poszkodowanych w nawałnicy z terenu powiatu chojnickiego, to środki te zostaną rozdzielone dla osób fizycznych z czterech gmin. Pomysł burmistrza, by po 30 proc. tej sumy otrzymały gminy Chojnice, Czersk i Brusy, a 10 proc. miasto Chojnice zyskał akceptacje i w ten sposób środki te trafią do instytucji zajmujących się już bezpośrednio pomocą mieszkańcom.

Stosowną uchwałę muszą jeszcze tylko podjąć chojniccy radni. Sesja 23 października.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz