30 lat Zakładów Mięsnych Skiba S.A.

12.08.1991, poniedziałek. Wtedy wszystko się zaczęło. Mały zakład produkcyjny, a w nim 12 pracowników. Przed naszym pierwszym sklepem firmowym ustawiały się dziesiątki ludzi – byli to nasi przyjaciele, rodzina i okoliczni mieszkańcy.

Zakłady Mięsne Skiba to prężnie rozwijająca się firma i zaufany partner biznesowy.

Mogliśmy im wtedy zaoferować tylko 20 artykułów. Dziś Zakłady Mięsne Skiba S.A. mają już 30 lat, a w naszych systemach produkcyjnych widnieją setki indeksów. Ostatnie trzy dekady to ciągły rozwój. Stworzyliśmy zespół zaangażowanych, kreatywnych i pełnych dobrej energii ludzi, który nieustannie się powiększał. Dziś załogę naszej firmy tworzy ponad 1100 pracowników. Pomimo tego, że jesteśmy dużą spółką, nadal krzewimy wartości firmy rodzinnej i dbamy o siebie nawzajem.

Od 30 lat specjalizujemy się w produkcji mięsa wieprzowego i wędlin, które wytwarzane są w trzech zakładach produkcyjnych: Ubojni Trzody Chlewnej, Przetwórni Mięsa w Chojnicach oraz Ubojni Bydła w Czersku. Miłość do tradycyjnych kaszubskich smaków i chęć przekazania ich następnym pokoleniom to siła naszej firmy. Kontrolujemy produkty na każdym etapie. Potwierdzają to międzynarodowe certyfikaty jakości i bezpieczeństwa IFS oraz BRC, a także liczne nagrody za produkowane przez nas mięsa i wędliny.

Rynek spożywczy stawia przed nami coraz więcej wyzwań –  jest dynamiczny i wymagający, ale dzięki ciągłemu rozwojowi i utrzymywaniu wysokich standardów produkcji, jesteśmy mocnym graczem na rynku. Znaczną część naszej sprzedaży stanowi eksport. Wysyłamy nasze towary między innymi do USA, Wietnamu, Wybrzeża Kości Słoniowej czy Chile. Współpracujemy z największymi sieciami handlowymi, ale naszą wizytówką są sklepy i hurtownie marki Skiba. To tutaj można spotkać  uśmiechnięte panie ekspedientki, które służą pomocą przy wyborze najlepszych produktów.

Codzienny kontakt z naszymi klientami daje nam dużo energii i siły do działania. Od początku istnienia Zakładów Mięsnych Skiba pamiętamy o wsparciu lokalnej społeczności, dlatego z okazji jubileuszu 30-lecia firmy ponownie udało nam się wywołać uśmiech na wielu twarzach. Przyczyniliśmy się bowiem do powstania nowego placu zabaw zlokalizowanego w Igłach, nieopodal Ubojni Trzody Chlewnej. Jesteśmy dumni z tego przedsięwzięcia i cieszymy się, że sprawiliśmy radość najmłodszym mieszkańcom Chojnic.

Dodatkowo, w okolicy placu zabaw posadziliśmy 30 drzew jako symbol trwałości i przywiązania do naszej kaszubskiej ziemi. Do ekologii i ochrony środowiska przykładamy dużą wagę. Znajduje to także potwierdzenie w naszych procesach produkcyjnych, w których wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, aby jak najmniej ingerować w otaczające nas środowisko. Chcielibyśmy, aby to piękne miejsce, w którym przyszło nam żyć, zachowało swój urok na kolejne lata.

“Najlepszym sposobem przewidywania przyszłości jest jej wymyślenie.” (Alan Kay)
Jesteśmy dumni, że budujemy przedsiębiorstwo, które stale się rozwija i jest zaufanym partnerem biznesowym. Mamy za sobą 30 lat doświadczenia i głęboko wierzymy, że będzie to procentowało w kolejnych dekadach. Chcielibyśmy dalej rozwijać Zakłady Mięsne Skiba i z dumą patrzeć, jak kolejne pokolenia kontynuują naszą pracę.

Zakłady Mięsne Skiba S.A