3 rzeczy, o których nie możesz zapomnieć, wyjeżdżając za granicę

W dzisiejszych czasach społeczeństwo staje się coraz bardziej mobilne. Przemieszczanie się poza granice kraju nie stanowi żadnego problemu. Ludzie bardzo chętnie korzystają z tych możliwości.

Zanim wyjedziesz do pracy za granicą warto dopełnić kilka formalności, by na miejscu uniknąć kłopotów.   |  fot. (nad.)

Dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że coraz więcej osób podróżuje, odkrywa świat, ale również wyjeżdża do innych krajów w celach zarobkowych. W większości przypadkach wiąże się to z długookresowym pobytem za granicą. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na parę kwestii, dzięki którym dobrze przygotujemy się do wyjazdu.

Po pierwsze: odpowiedni kraj

Jeżeli w naszej głowie pojawi się myśl o wyjeździe za granicę w celach zarobkowych, to przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie o to, który kraj wybrać. Według statystyk Polacy najchętniej emigrują do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec oraz Holandii. Główną przyczyną są stosunkowo dobre zarobki. Jednak warto pamiętać o tym, by wziąć pod uwagę również inne aspekty, które wpłyną na zadowolenie ze swojej decyzji.

Co wziąć pod uwagę wybierając kraj, do którego chcemy wyemigrować?

Znajomość języka obcego – są osoby, które wyjeżdżają za granicę do pracy i nie znają nawet jednego słowa w innym języku. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że chociaż podstawowe zwroty lub słowa, bardzo ułatwią nam komunikowanie się z pracodawcą oraz pozostałymi pracownikami. Dlatego warto wybierać kraj, którego język nie sprawia nam problemu. Warto również pamiętać o tym, że zmniejsza to ryzyko tego, że zostaniemy oszukani.

Bezpieczeństwo – to kolejny bardzo ważny aspekt, na który trzeba zwrócić uwagę, jest bezpieczeństwo w danym miejscu. Nie chodzi tu tylko o kieszonkowców lub liczbę wypadków na drodze. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę zagrożenie atakami terrorystycznymi. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy przeprowadzamy się z dziećmi.

Możliwości dla całej rodziny – jeżeli przeprowadzamy się do innego kraju z najbliższymi, to warto zastanowić się nad tym, czy znajdziemy w pobliżu szkołę lub przedszkole dla dzieci, ale również pracę dla partnera bądź partnerki. Tylko wzięcie pod uwagę wszystkie aspekty, będzie można wybrać miejsce, które jest odpowiednie dla całej rodziny.

Po drugie: transport

Oczywiście przede wszystkim należy wziąć pod uwagę możliwość łatwego dojazdu do nowego miejsca pracy. Szczególnie warto przyjrzeć się cenom komunikacji miejskiej lub podmiejskiej. Jeżeli wyjeżdżamy za granicę bez rodziny, to należałoby również zwrócić uwagę na to, jak w łatwy sposób można przyjechać do Polski. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie jechanie busem. Dokładne informacje na ten temat znajdują się na stronie: piatkabus.pl.

Po trzecie: zakwaterowanie

Kolejnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę jeszcze przed wyjazdem za granicę, jest odpowiednie zakwaterowanie. Warto decydować się na oferty pracy, które gwarantują miejsce noclegowa. Jednak jeżeli nie ma takiej opcji, to należałoby zwrócić uwagę na lokalizację, cenę oraz standard mieszkania.

(mat. partnera)

Zapisz

 1. 12 marca 2018  20:09   a czego ta korekta mialaby ... (1)   zainteresowany

  a czego ta korekta mialaby dotyczyć?

  1
  2
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 13 marca 2018  12:59   ukrytej reklamy   Paddy

   Widac, ze jest to artykul sponsorowany przez firme przewozowa/transportowa, do ktorej jest link w tresci artykulu. Podpowiedzia jest wzmianka na temat najlatwiejszego rozwiazania na przyjazd do Polski....jechanie busem. Inne sposoby podrozy sa przemilczane. Autor notatki najpierw wymienia kraje emigracyjne jak Wielka Brytania czy Irlandia, gdzie najlepszym rozwiazaniem transportu do Polski (najmniej czasochlonnym) wydaje sie byc samolot.

   0
   0
 2. 12 marca 2018  14:54   Korekta   Wookee

  Może jakaś korekta redakcyjna zanim opublikujecie tego typu artykuł reklamowy?

  1
  1
  Odpowiedz