24 nauczycieli może stracić pracę w wyniku reformy w Chojnicach

- Ten rok będzie dla nas najtrudniejszy, gdyż stracimy jedną dziewiątą uczniów, co za tym idzie również subwencję i wiemy, że w związku z tym musielibyśmy zwolnić też 24 nauczycieli – mówi burmistrz Arseniusz Finster.

Zagrożeni utratą pracy lub zmianą pracy w szkołach miejskich mogą być głównie matematycy, historycy, nauczyciele języka polskiego oraz wychowania fizycznego.   |  fot. Golpe Noticias

- Oczywiście nie chcemy ich zwalniać, będę rozmawiał na ten temat z panem starostą, by szkoły podległe powiatowi zagospodarowały tych doświadczonych nauczycieli – mówi burmistrz Arseniusz Finster. - Każdy z tych 24. nauczycieli będzie objęty indywidualną rozmową i opieką, może zapadną decyzje, że przejdą na emeryturę czy na świadczenie. 

Ale już wiadomo, że w szkołach podległych powiatowi nie znajdzie się praca dla wszystkich chętnych. Powiat wstępnie oszacował zapotrzebowanie na 11 etatów, ale jak wyjaśnia starosta, część etatów powiat będzie starał się zapewnić własnymi siłami.

(olo)

Zapisz

 1. 18 lutego 2019  08:35   zlikwidować kilkuetatowców   anonim

  zlikwidować kilkuetatowców , niech dadzą parce każdemu nauczycielowi po etacie, wtedy bedą mieli prace wszyscy i obedzie sie bez zwolnień , znam takich co pracują w ciągu dnia 2, 5 etatu ; a tak tłumaczą się , że ciezko pracuja tzn.4 godz. a już na kolejne 4 biegna do kolejnej placowki , to chyba nieuczciwe do innych , jak tak bardzo lubią parcowac to zabrac karte nauczyciela i niech pracują 8 godzin ...bo z tego wynika , że nie sa zmęczeni , jak to ciągle powtarzają !!!

  2
  1
  Odpowiedz
 2. 13 lutego 2019  07:54   Obiecanki cacanki   Olaf

  Minister edukacji w telewizji obiecała że nie będzie zwolnień ale już za komuny mama mówiła że telewizja kłamie i tak widać jest do dziś! Niech teraz minister przyjedzie i powie nauczycielom to co ich czeka czyli zwolnienia!

  11
  7
  Odpowiedz
 3. 13 lutego 2019  06:17   Zredukowac etaty w ratuszu! ...   Kuba

  Zredukowac etaty w ratuszu! Zaoszczedzone pieniadze przekazac szkola na dodatkowe zajecia i nie bedzie problemu.

  17
  7
  Odpowiedz