2 mln 784 tys zł. - tyle ma kosztować zimowe utrzymanie dróg w powiecie chojnickim

Przetarg na zimowe utrzymanie dróg w powiecie został rozstrzygnięty. Samorząd na ten cel planował wydać nie wiele ponad 2 mln 300 tys. zł, czyli o blisko połowę mniej niż rok temu. łączna oferta kilku firm opiewa jednak na kwotę o 430 tys. zł. więcej.

Ostatnich kilka łagodnych zim wskazuje, że powiat może sporo zaoszczędzić na tzw. odśnieżaniu.   |  fot. ilustracyjne

W powiecie chojnickim, przygotowując się do przetargu na zimowe utrzymanie dróg założono, że podobnie jak przed rokiem, zima będzie łagodna. A jak łagodna, to i tańsza. - Okazało się, że to co zakładaliśmy przeznaczyć na ten cel jest nie wystarczające, o 430 tys. zł, przekracza naszą wartość kosztorysową. Łącznie po dołożeniu tej kwoty na zimowe utrzymanie dróg przeznaczymy 2 mln 784 tys. zł. Liczymy na to, że zima będzie taka jak w zeszłym roku, gdzie  planowaliśmy wydać prawie 4 ml zł, a wydaliśmy 436 tys. zł - wyjaśnia starosta chojnicki Marek Szczepański.

Przetarg na „Usługi związane z zimowym utrzymaniem ulic i dróg powiatowych na terenie powiatu chojnickiego przez okres sześciu miesięcy od dnia zawarcia umowy” jest jednym z tych trudniejszych i bardziej skomplikowanych. Między innymi dlatego, że zamówienie jest podzielone na aż 16 części, a te dzielą się jeszcze na rejonizację, użycie konkretnych pojazdów, sprzętów oraz na to czy mowa np. o odśnieżaniu chodnika czy jezdni.

Szczegółowa specyfikacja zadania z uwzględnieniem firm, które zajmą się zimowym utrzymaniem dróg w powiecie znajduje się TUTAJ.

Anna Zajkowska